bajka1 mini8 grudnia odbyła się promocja książki dla dzieci „Jak to z nazwą Żabna było…” autorstwa Katarzyny Smolik. Wydanie książki stanowi zwieńczenie obchodów jubileuszu 630-lecia nadania praw miejskich dla Żabna.

 

 

Licznie zgromadzona publiczność – reprezentująca najmłodsze pokolenie mieszkańców gminy Żabno – z zachwytem obejrzała krótki spektakl przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Niedomicach. Przedstawienie na podstawie własnej książki wyreżyserowała Katarzyna Smolik – Dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego im. Polskich Olimpijczyków w Niedomicach. W rozmowie Pani Kasia przyznała, że napisanie książki dla dzieci „Jak to z nazwą Żabna było…”nie sprawiło jej większych kłopotów, bowiem, na „co dzień” doskonali swój warsztat pisarski - pisząc wiersze dla dzieci. Ujawniła, że z niepokojem oczekuje na pierwsze recenzje swojej książki, bo chociaż dzieci są wspaniałymi odbiorcami, to jednak są w swoich ocenach bardzo krytyczne, choć szczere zarazem.

Zarówno spektakl, jak i sama książka były pewnego rodzaju „prezentem” od uczniów szkoły w Niedomicach. Zadbali oni bowiem także o szatę graficzną książki. Projekt tejże wykonała Beata Rzenno – nauczycielka wraz z uczniami, którzy zrobili do książki przepiękne ilustracje. Wszystkim im serdeczne podziękowania złożył Burmistrz Żabna – Stanisław Kusior, który objął publikację honorowym patronatem.
Wydawcą książki były Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie oraz Gminne Centrum Kultury. Dodajmy, że książka trafi w najbliższych dniach do wszystkich bibliotek szkolnych na terenie gminy Żabno.  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej