O tym , jak wielką skarbnicą mądrości są książki, dowiedziały się dzieci z Przedszkola Publicznego w Niedomicach uczestnicząc w pierwszych dniach czerwca w wycieczce do Biblioteki Publicznej w Niedomicach . Celem wycieczki była akcja XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem: „Cała Polska czyta w bibliotekach”.

 

 

Przedszkolaki wysłuchały głośnego czytania bajki pt. ”Agnieszka opowiada bajkę” autorstwa Joanny Papuzińskiej należącej do serii ‘Poczytaj mi mamo”, która to historia wychowała ponad dwa pokolenia maluchów i wciąż zaskakuję ciekawą fabułą mimo upływu czasu. Kluczową postacią w książeczce jest mała Agnieszka, która opowiada mamie historię małego kotka, który zgubił swoja mamusię i zapłakany szuka jej po wielkim domu a w poszukiwaniach tych pomaga mu mały piesek, który na wszelkie sposoby próbuje dowiedzieć jak naprawdę wygląda jego mamusia.

Ilustracje zawarte w bajce w doskonały sposób obrazują tekst. Opowiastka nie tylko uczy najmłodszego czytelnika opisywania cech różnych przedmiotów, które na swojej drodze spotykają zwierzątka, ale także to co dla dzieci ma najistotniejsze przesłanie, że zrozumienie, wsparcie i miłość nie tylko do ludzi ale i zwierząt możemy zawsze szukać u mamy, która kocha swoje pociechy bezwarunkową miłością. Tematyka bajki nie była przypadkowa , nawiązywała bowiem do niedawnego obchodu Dnia Matki”.

Przedszkolaki zwiedziły także bibliotekę i dowiedziały jak w prosty sposób zostać czytelnikiem i zyskać przyjaźń książki. W akcji głośnego czytania w bibliotece wzięło udział ponad 60 dzieci.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej