Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie gościła Ewę Stadtmuller – poetkę i pisarkę mieszkającą w Krakowie, autorkę wielu książek dla dzieci i młodzieży.

Ewa Stadtmuller - pedagog, pisarka i dziennikarka w jednej osobie. W 2003 r. została wyróżniona Honorową Wstęgą – Przyjaciel Przedszkolaka, a w 2008 r. Nagrodą Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks. Jest autorką ponad stu książeczek dla dzieci.

 

Są wśród nich zbiory opowiadań, bajki, wiersze, scenariusze teatralne oraz opracowania znanych baśni i legend. Na szczególną uwagę zasługują napisane wspólnie z Anną Chachulską przewodniki: „Kraków i okolice” oraz „Zakopane i okolice”. Nurt religijny w twórczości autorki reprezentują książki: „Przypalona szarlotka”, „Zwierzyniec Pana Boga” czy opowieść o Janie Pawle II „Z Wadowic do nieba”, „Znak pokoju”.

Ewa Stadtmuller w M-GBP w Żabnie gościła już kilka razy. Dzisiejsze spotkanie odbyło się z uczniami klasy pierwszej Szkoły Podstawowej z Żabna. Autorka opowiadała jak powstaje książka, bawiła się z dziećmi w teatr, zadawała literackie zagadki, uczyła rymowanek, a także czytała dzieciom wiersze i śpiewała piosenkę. Pokazała, że zabawa z książką jest interesująca i ciekawa. Na zakończenie życzyła najmłodszym wielu wspaniałych przygód w krainie bajek oraz rozdawała autografy tym, którzy zakupili książeczki. W spotkaniu wzięło udział ok. 40 dzieci.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej