ibuk miniMiło nam poinformować, że od 11 grudnia Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie otrzymała dostęp do wybranych publikacji w czytelni internetowej IBUK LIBRA.

 

 

 

Serwis IBUK LIBRA umożliwia dostęp do elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw. Oprócz publikacji naukowych, które z pewnością zainteresują studentów, serwis oferuje m.in. literaturę dla dzieci i młodzieży, kryminały, romanse, literaturę faktu czy poradniki.
Każdy użytkownik biblioteki ma możliwość bezpłatnego korzystania z zasobów tego serwisu. Po otrzymaniu kodu PIN do zdalnego sterowania i zarejestrowaniu się na stronie www.libra.ibuk.pl otrzyma dostęp do książek w ibuku. Kody można otrzymać w bibliotece w Żabnie oraz jej filiach w Łęgu Tarnowskim, Niedomicach, Otfinowie oraz Niecieczy.
Książki można szukać przy pomocy wyszukiwarki, wprowadzając odpowiednie filtry, a następnie klikając na wybraną publikację aby zobaczyć informacje o książce wraz z podglądem treści. W celu skorzystania z zaawansowanych funkcji pracy z książką należy kliknąć na „+ DODAJ DO PÓŁKI myIBUK” i utworzyć swoje osobiste konto myIBUK. Więcej informacji o tym, jak korzystać z serwisu znajduje się w działach POMOC oraz FAQ (prawy dolny róg na stronie libra.ibuk.pl).
Serdecznie zapraszamy do naszych placówek po odbiór kodów aktywacyjnych oraz do korzystania z serwisu IBUK LIBRA.

IBUK LIBRA – INFORMACJE TECHNICZNE
Zastosowana w IBUK LIBRA aplikacja do czytania książek myIBUK działa w oknie przeglądarki. Nie ma potrzeby instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania. Przeglądarka internetowa musi wspierać standard HTLM5. Zalecane jest używanie aktualnej wersji Google Chrome, Mozilla Firefox lub Safari, jak również przeglądarki Internet Explorer od wersji 10. Starsze wersje IE nie zapewniają wsparcia standardu HTML5 oraz zawierają poważne luki w bezpieczeństwie
Do prawidłowego działania aplikacji niezbędne jest stabilne połączenie z siecią internet o przepustowości min. 512kb/s (zalecamy 2Mbps). Należy zezwolić na wykorzystywanie plików cookie oraz JavaScript. Aplikacja komunikuje się przy użyciu protokołu HTTP (port 80) oraz HTTPS (443).
Aplikacja umożliwia logowanie się kontem na Facebook oraz Google, a także pozwala na udostępnianie notatek i fragmentów innym użytkownikom tych serwisów. Konfiguracja sieci powinna zezwalać na łączenie się z serwisem facebook.com oraz google.com. Jeżeli konfiguracja sieci uniemożliwia dostęp do domeny facebook.com oraz google.com, to funkcje aplikacji myIBUK wykorzystujące te serwisy nie będą dostępne.
Aplikacja została przystosowana do działania także na urządzeniach mobilnych o przekątnej ekranu min. 5", działających pod kontrolą systemu Android w wersji min 4 oraz iOS min. 5.1. Aby uruchomić aplikację na urządzeniu mobilnym, należy wpisać adres http://reader.ibuk.pl w oknie przeglądarki lub pobrać aplikację z Google Chrome Web Store. Na urządzeniach Apple zalecamy także dodanie aplikacji do ekranu początkowego.

Linki do filmików instruktażowych, w tym filmiku dotyczącego rejestracji i logowania do platformy IBUK Libra:
https://www.youtube.com/watch?v=7GNxlHtmtWk
https://www.youtube.com/watch?v=p-DQnp1fvgI
https://www.youtube.com/watch?v=LWWktdghscY

 

ibuk plakat

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej