Finaliści eliminacji powiatowych VIII Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Poszukiwania” spotkali się w tym roku na zmaganiach finałowych w Dąbrowie Tarnowskiej. W wielkim międzypowiatowy finale wzięło udział 35 laureatów z powiatu tarnowskiego, dąbrowskiego i brzeskiego.

 

 

Współorganizatorami turnieju są: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu, Dąbrowski Dom Kultury oraz Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku.
Prezentacje finałowe oceniały komisje w składzie: Ilona Stanaszek (Przewodnicząca), Bogumiła Miodowska-Ćwierz, Paweł Chojnowski (recytacje uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych); Marta Warias (Przewodnicząca), Danuta Szczygieł, Kinga Zych (recytacje uczniów szkół podstawowych); Kamil Banaś (Przewodniczący), Ilona Stanaszek, Bogumiła Miodowska-Ćwierz, Paweł Chojnowski (turniej poezji śpiewanej).
Wśród laureatów Turnieju znaleźli się uczniowie z naszej gminy. W kategorii recytacja uczniów szkół podstawowych III miejsce wywalczyła Roksana Podraza – uczennica Szkoły Podstawowej w Sieradzy. Wśród gimnazjalistów najlepszymi recytatorkami z naszej gminy okazały się Karolina Padło z Publicznego Gimnazjum w Żabnie - laureatka III miejsca oraz zdobywczyni wyróżnienia w tej kategorii Aleksandra Sak z Publicznego Gimnazjum w Niedomicach.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji „Poszukiwań”.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej