Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna i Gminne Centrum Kultury w Żabnie zapraszają do udziału w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, która odbędzie się w sobotę 5 września o godz. 10.00 przy fontannie na żabnieńskim Rynku. W tym roku wspólnie czytać będziemy „Lalkę" Bolesława Prusa.

 

 

W programie ponadto: stoisko antykwaryczne, w którym nabyć będzie można książkę za przysłowiowy grosik, pokazy taneczne walca wiedeńskiego oraz ogródek kawowy, do którego zapraszamy na degustację przepysznej porannej kawy. Każdy kto tego dnia przyniesie ze sobą własny egzemplarz „Lalki" otrzyma pamiątkowy stempel.

Wszystkich, którzy chcieliby aktywnie włączyć się w akcję Narodowego Czytania na żabnieńskim Rynku serdecznie zapraszamy do zgłaszania się u organizatorów czyli w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie i Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie.

Narodowe Czytanie to zainicjowana w 2012 roku przez prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane narodowym, aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.
Żabno włączyło się w akcję Narodowego Czytania już po raz drugi.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej