W niedzielne popołudnie spotkał się z mieszkańcami Żabna ks. dr Paweł Marzec, by podzielić się swoją wiedzą na temat naturalnego leczenia niepłodności. Ks. Marzec jest kapłanem diecezji tarnowskiej; w 2014 r. uzyskał stopień naukowy doktora teologii w zakresie teologii moralnej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, jest członkiem Stowarzyszenia Teologów Moralistów.

 

 

W latach 2007-2010 był wikariuszem parafii pw. Ducha Świętego w Żabnie, obecnie pracuje jako wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie. Jest autorem publikacji „Naprotechnologia. Nowoczesna troska o płodność”.

Naprotechnologia jest wsparciem naturalnej płodności zapoczątkowanym przez prof. Thomasa W. Hilgersa w 1976 roku w USA. Jest to nurt medyczno-praktyczny zainspirowany encykliką „Humanae vitae” papieża Pawła VI. Naprotechnologia jest nie tylko leczeniem przyczyn niepłodności. Jest to propozycja życia zgodnego z osobową naturą człowieka. Pomaga parze małżeńskiej odkrywać prawdziwą naturę ludzkiej płodności i seksualności. „Naprotechnologia. Nowoczesna troska o płodność” to pierwsza tego typu publikacja w Polsce, ujmuje naprotechnologię od strony teologicznomoralnej, w kontekście refleksji nad człowiekiem, miłością małżeńską i płodnością. Zamiarem tej publikacji jest przedstawienie naprotechnologii w sposób całościowy, ale także syntetyczny.

W spotkaniu wzięli udział rodzice dwuletniej Alicji z Tarnowa, urodzonej dzięki pomocy naprotechnologii. Opowiadali o swoich staraniach o dziecko, leczeniu i o szczęśliwym zakończeniu niepłodności. Uczestnicy spotkania zainteresowani tym tematem zadawali autorowi książki wiele pytań. Był też czas na osobiste pytania w kuluarach.

Po spotkaniu była możliwość nabycia publikacji wraz z autografem autora.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej