Szmaszcz mini

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie serdecznie zaprasza na wykład Waldemara Smaszcza „Spacer wśród słów ks. Jana Twardowskiego”. Spotkanie, które odbędzie się 20 października o godz. 10:00 w Sali klubowej GCK w Żabnie zostanie zorganizowane z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy urodzin poety i prozaika ks. Jana Twardowskiego.

 

 

Waldemar Smaszcz to historyk literatury, krytyk, tłumacz i eseista. W 1974 r. ukończył filologię polską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Rok później debiutował na łamach czasopisma „Kontrasty”. Współpracował z wieloma czasopismami, m.in. z „Inspiracjami”, „Ładem”, „Poezją”, „Literaturą”, „Tygodnikiem Kulturalnym”, „Kulturą”, „Kierunkami”, „Więzią”. Jest autorem kilkunastu książek autorskich oraz kilkudziesięciu wyborów wierszy poetów polskich. Jego zainteresowania obejmują poezję polską od średniowiecza po współczesność. Pisze też szkice poświęcone prozie polskiej.
Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in. dwukrotnie otrzymał nagrodę rektora UW za badania naukowe. Wielokrotnie był laureatem Warszawskiej Jesieni Poezji w konkursie na esej. Został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. W 2000 r. papież Jan Paweł II przyznał mu odznaczenie Najczcigodniejszego Krzyża Pro Ecclesia et Pontyfice.

                                             Szmaszcz plakat

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej