Międzypowiatowy Turniej Sztuki Recytatorskiej „POSZUKIWANIA" to konkurs recytatorski przeprowadzany już po raz ósmy w trzech powiatach: brzeskim, dąbrowskim i tarnowskim. Jego organizatorem jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku, Dąbrowski Dom Kultury oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół" w Nowym Sączu. Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych recytatorów oraz wykonawców poezji śpiewanej z tych powiatów.

 

Dla powiatu tarnowskiego eliminacje do turnieju finałowego przeprowadziła Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie. Wzięło w nich udział 44 uczestników – uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu tarnowskiego.

Jury w składzie: Paweł Chojnowski (dyr. DDK w Dąbrowie Tarnowskiej, przewodniczący), Magdalena Dziura (GCK w Żabnie) oraz Anna Rąpała (M-GBP w Żabnie), oceniające szkoły podstawowe w kategorii artystycznej: recytacja przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

- w kategorii artystycznej: recytacja - szkoła podstawowa:
I miejsce: Emilia Banek (SP w Rudce),
II miejsce: Paweł Migoń (SP w Łętowicach),
               Samuel Padło (SP w Rudce),
III miejsce: Bartłomiej Kuboń (SP w Łętowicach),
                Roksana Podraza (SP w Sieradzy)
oraz wyróżnienie dla Hanny Białas (SP w Żabnie), Karoliny Cisoń (SP w Łętowicach) i Nikoli Krzak (SP w Wierzchosławicach).

Druga komisja konkursowa w składzie: Kamil Patulski (instruktor muzyki GCK w Żabnie, przewodniczący), Ilona Stanaszek (MCK „Sokół"), Marta Warias (dyr. M-GBP w Żabnie) oraz Joanna Dziura (M-GBP w Żabnie) po przesłuchaniu uczestników Turnieju w kategorii artystycznej: poezja śpiewana przyznała wyróżnienie dla Julii Czekańskiej (PG w Niedomicach).

Trzecia komisja konkursowa w składzie: Ilona Stanaszek (MCK „Sokół", przewodnicząca), Marta Warias (dyr. M-GBP w Żabnie) oraz Joanna Dziura (M-GBP w Żabnie) przesłuchująca recytatorów przyznała:

- w kategorii artystycznej: recytacja – gimnazjum:
I miejsce: nie przyznano,
II miejsce: Karolina Padło (PG w Żabnie),
               Aleksandra Złotowska (PG w Żabnie),
III miejsce: Natalia Kijowska (PG w Niedomicach),
                Aleksandra Sak (PG w Niedomicach)
oraz wyróżnienie dla Karoliny Magiery (PG w Żabnie) i Gabrieli Pyry (PG w Czermnej).

- w kategorii artystycznej: recytacja - szkoła ponadgimnazjalna nagród nie przyznano.

Laureatom wręczono dyplomy i nagrody książkowe, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Do finału VIII Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej POSZUKIWANIA 2015, który odbędzie się 21 października w DDK w Dąbrowie Tarnowskiej zakwalifikowali się laureaci I, II i III miejsc w kategorii: recytacja oraz zdobywczyni wyróżnienia w kategorii: poezja śpiewana.

 

 

 

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej