13 grudnia 2015 r. w Filiach Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Niedomicach oraz w Łęgu Tarnowskim odbyły się spotkania autorskie z Andrzejem Grabowskim. Andrzej Grabowski jest znanym twórcą literatury dziecięcej nagrodzonym Orderem Uśmiechu za działalność przynoszącą dzieciom radość.

 

 

 

Młodzi czytelnicy znają go i cenią za książki pt. „Przygody Skrzata Wiercipiętka”, które doczekały się tłumaczenia na wiele języków m. in ukraiński i wietnamski, „Ulubione, śmieszne i pocieszne”, „Bractwo rycerzy” czy „Polowanie na czarownice”. 

Podczas spotkań pisarz opowiadał młodym czytelnikom o swoim dzieciństwie, o tym, jak w wieku 5 lat został czytelnikiem oraz o początkach swojej przygody z pisaniem, która rozpoczęła się już w 5 klasie szkoły podstawowej. Na zadane przez czytelników pytanie skąd czerpie pomysły na powieści autor odpowiedział, że pomysły na ciekawe historie znajdują się w zasięgu ręki, trzeba tylko uważnie rozglądać się wokół siebie. Andrzej Grabowski zabawiał też dzieci licznymi anegdotami i gorąco zachęcał do sięgania po literaturę, dzięki której rozwija się wrażliwość, i co najważniejsze, wyobraźnia. Prosił też najmłodszych czytelników o pielęgnowanie tożsamości narodowej i regionalnej.
Na zakończenie spotkań w Niedomicach  i  Łęgu Tarnowskim czytelnicy mieli możliwość zakupu książek i zdobycia autografu, co chętnie czynili.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej