2 czerwca 2015 roku Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie - Filia w Otfinowie gościła Panią Ewę Stadtmuller - znaną i cenioną autorkę ponad stu książeczek dla dzieci. Są wśród nich zbiory opowiadań, bajki, wiersze, zagadki, scenariusze teatralne oraz opracowania znanych baśni i legend.

 

 

Na szczególną uwagę zasługuje napisany wspólnie z Elżbietą Zechenter-Spławińską „Leksykon dla najmłodszych” oraz przewodniki: „Kraków i okolice” i „Zakopane i okolice” napisane z Anną Chochulską.

Spotkanie pisarka rozpoczęła od opowieści jak powstaje książka, a następnie podała dzieciom rymowany „przepis na bajkę”. Książki są jak „zaczarowane dywany” - powiedział nasz gość, bowiem dzięki nim poznajemy ciekawe miejsca na świecie i bajkowych bohaterów. A później była już tylko zabawa w teatr i podróż po bajkowym świecie literatury.

Pani Ewa z tajemniczego kufra wyjmowała pacynki wykonane z patyczków, skrawków materiałów przedstawiając je jako bohaterów swoich książek. Był wśród nich m.in. król, królewna, smok i zabawne zwierzątka. Dzieci zostały wciągnięte do zabawy uczestnicząc w mini przedstawieniach na żywo. Swoimi zdolnościami miały okazję popisać się inscenizując „Legendę o smoku wawelskim”. Autorka prowadziła cały czas dialog z dziećmi, proponowała też zagadki ze znanych baśni i bajeczek, które dzieci z łatwością odgadywały. Oto jedna z nich „Wszystkie kąty powymiata, czarownica na niej lata”.

Autorka na zakończenie życzyła najmłodszym czytelnikom wielu wspaniałych przygód „w krainie zaczarowanych dywanów”.
Na koniec dzieci zadawały Ewie Stadtmuller pytania, na które pisarka odpowiadała z wielką przyjemnością. Po spotkaniu można było nabyć książeczkę z autorską dedykacją.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej