warsztaty miniW Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie – Filii w Otfinowie odbył się cykl warsztatów plastycznych, podczas których uczestnicy wykonywali lampion. Zajęcia poprowadziła Pani Anna Kowynia – mieszkanka Otfinowa, która pokazała jak zrobić efektowny lampion z papierowej wikliny.

Podczas pierwszych warsztatów uczestnicy poznali technikę skręcania rurek z gazet. Drugi dzień pracy polegał na wykonaniu i pomalowaniu spodu lampionu. Natomiast trzeci dzień to wykończenie swojego dzieła.

W trakcie spotkania Pani Ania dokonała prezentacji przedmiotów wykonanych przez siebie techniką wikliny papierowej. Wzbudziły one wśród uczestników wielki entuzjazm i zachwyt oraz niedowierzanie, że tak piękne rzeczy można wykonać ze zwykłych gazet. Na zakończenie spotkania ustalono termin kolejnych warsztatów, które odbędą się 11 grudnia o godz. 13:30.