spot chotomska miniDziś gościem biblioteki i przedszkolaków z Łęgu Tarnowskiego była Ewa Chotomska - niezapomniana Ciotka Klotka z telewizyjnego programu dla najmłodszych Tik-Tak.

Prywatnie Pani Ewa jest córką znanej poetki i autorki książek dla dzieci Wandy Chotomskiej. Na spotkaniu z Ciotką Klotką dzieci świetnie się bawiły w udawanie mycia zębów i całego ciała do piosenek autorstwa Ciotki Klotki pt. Szczotka pasta i Mydło lubi zabawę, odgadywały zagadki, szukały rymów do wyrazów.

Ciotka Klotka opowiedziała także dzieciom historię pewnego kundelka, który wabił się Felek Pareras. Imię Feliks zostało utworzone od „felix” – szczęśliwy, natomiast jego nazwisko Pareras od „parę ras”. Piesek ten jest bohaterem książek Ewy Chotomskiej „Pamiętnik Felka Parerasa” i „Hopsasa Felka Parerasa”.

Na zakończenie spotkania zrobiono wspólną pamiątkową fotografię, natomiast dla wspaniałego gościa były podziękowania, kwiaty, a dzieci wręczyły własnoręcznie wykonaną laurkę.
Spotkanie zostało organizowane w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki we współpracy z Instytutem Książki w Krakowie.