spot chotomska miniDziś gościem biblioteki i przedszkolaków z Łęgu Tarnowskiego była Ewa Chotomska - niezapomniana Ciotka Klotka z telewizyjnego programu dla najmłodszych Tik-Tak.

 

 


Prywatnie Pani Ewa jest córką znanej poetki i autorki książek dla dzieci Wandy Chotomskiej. Na spotkaniu z Ciotką Klotką dzieci świetnie się bawiły w udawanie mycia zębów i całego ciała do piosenek autorstwa Ciotki Klotki pt. Szczotka pasta i Mydło lubi zabawę, odgadywały zagadki, szukały rymów do wyrazów.

Ciotka Klotka opowiedziała także dzieciom historię pewnego kundelka, który wabił się Felek Pareras. Imię Feliks zostało utworzone od „felix” – szczęśliwy, natomiast jego nazwisko Pareras od „parę ras”. Piesek ten jest bohaterem książek Ewy Chotomskiej „Pamiętnik Felka Parerasa” i „Hopsasa Felka Parerasa”.

Na zakończenie spotkania zrobiono wspólną pamiątkową fotografię, natomiast dla wspaniałego gościa były podziękowania, kwiaty, a dzieci wręczyły własnoręcznie wykonaną laurkę.
Spotkanie zostało organizowane w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki we współpracy z Instytutem Książki w Krakowie.

 

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej