lekcja mini„Czy tutaj mieszka książka?” to hasło, które towarzyszyło przedszkolakom z Przedszkola Publicznego w Niedomicach, biorącym udział w lekcji bibliotecznej przygotowanej przez Filię Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Niedomicach w ramach obchodów XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Podczas wspólnie spędzonych chwil w królestwie książek dzieci dowiedziały się jak można zostać czytelnikiem, bliżej poznały pracę bibliotekarza i zasady korzystania z księgozbioru oraz nauczyły jak prawidłowo postępować z książką. Na przedszkolaków czekały też liczne literackie zagadki , które chętnie rozwiązywały.
Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowe zakładki do książek, przypominające o tym, by do zaznaczania stron w książce używać zakładek i nie zaginać stronic książki.