strekowska miniMiejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie zaprasza na spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą – znaną pisarką książek dla dzieci i młodzieży:
10 maja godz. 9.00 – Oddział dla dzieci i młodzieży w Żabnie
10 maja godz. 11.00 – Filia w Niedomicach

 

 


Małgorzata Strękowska-Zaremba to popularna pisarka, dziennikarka, współautorka podręczników, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Stowarzyszenia Wolnego Słowa oraz Polskiej Sekcji IBBY, recenzentka „Nowych Książek”, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Laureatka wielu prestiżowych nagród i wyróżnień m.in. Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego za książkę pt. „Abecelki”. Jej zabawna opowieść „Bery, gangster i góra kłopotów” została wyróżniona w konkursie Książka Roku 2006, a „Złodzieje snów” wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

Jest autorką wielu książek dla dzieci m.in.: „Leniwe literki”, „Kłopoty z alfabetem”, „Pierwszoklasista”. Popularne są także jej książki o okropnym Maciusiu, detektywie Kefirku, łobuzie Filipku. Jej najnowsza książka wydana w 2015 roku pt. „Willa trzech łotrów” to opowieść o przygodach Kacpra i jego znajomych. Oprócz powieści i opowiadań Małgorzata Strękowska-Zaremba jest autorką tekstów edukacyjnych publikowanych w pismach dla dzieci i młodzieży: „Miś”, „Świerszczyk”, „Płomyczek”, „Bluszczyk”.

Wszystkich czytelników, a zwłaszcza najmłodszych serdecznie zapraszamy na spotkanie z panią Małgorzatą Strekowską-Zarembą. Spotkanie organizowane jest w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki we współpracy z Instytutem Książki w Krakowie.

plakat m strekowska zareba600x800

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej