Najlepsi recytatorzy oraz wykonawcy poezji śpiewanej z powiatów: tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego spotkali się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie podczas finału IX Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Poszukiwania". Organizatorami turnieju byli: Małopolskie Centrum Kultury „Sokół" w Nowym Sączu, Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Dąbrowski Dom Kultury oraz Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku.

Jury w składzie: Paweł Chojnowski (dyr. DDK w Dąbrowie Tarnowskiej, przewodniczący), Małgorzata Pytka-Prażuch (filia M-GBP w Niecieczy) oraz Anna Rąpała (M-GBP w Żabnie) przyznała:

- w kategorii artystycznej: recytacja – szkoły podstawowe:
I. miejsce: Marcin Minor (SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II. miejsce: Aleksandra Dzieńska (SP nr 2 w Jadownikach)
Anna Zych (SP w Maszkienicach)
III. miejsce: Emilia Król (SP nr w Żabnie)
Julia Kądzielawa (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
Wyróżnienia: Paweł Zych (SP w Maszkienicach)
Filip Włodarz (SP w Tuchowie).

- w kategorii artystycznej: recytacja – gimnazja:
I. miejsce: Mateusz Minor (GP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
Patrycja Wieczorek (GP nr 1 w Brzesku)
II. miejsce: Karolina Magiera (GP w Żabnie)
Karolina Padło (GP w Żabnie)
III. miejsce: Izabela Zając (GP w Tuchowie)
Wyróżnienia: Kacper Rogóż (GP nr 1 w Brzesku).

Druga komisja konkursowa w składzie: Ilona Stanaszek (MCK „Sokół", przewodnicząca), Jadwiga Kusior (dyr. MBP w Dąbrowie Tarnowskiej) oraz Magdalena Dziura (GCK w Żabnie) oceniająca szkoły ponadgimnazjalne w kategorii artystycznej: recytacja przyznała dwa równorzędne wyróżnienia dla Józefy Marecik (ZSP w Czchowie) oraz Weroniki Szymachy (ZSP nr 1 w Brzesku).

Trzecia komisja konkursowa w składzie: Kamil Patulski (instruktor muzyki GCK w Żabnie, przewodniczący) Ilona Stanaszek (MCK „Sokół"), Jadwiga Kusior (dyr. MBP w Dąbrowie Tarnowskiej) oraz Magdalena Dziura (GCK w Żabnie) po przesłuchaniu uczestników turnieju w kategorii artystycznej: poezja śpiewana przyznała:

- w kategorii wiekowej – gimnazja:
I miejsce: Kinga Schabowska (GP w Tuchowie)
II miejsce: Agnieszka Marmol (GP nr 1 w Brzesku)
III miejsce: Emilia Soja (GP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
Wyróżnienia: Julia Czekańska (GP w Niedomicach)
Agnieszka Pytka (GP nr 1 w Brzesku)
Daria Pyrcz (GP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)

- w kategorii wiekowej – szkoły ponadgimnazjalne:
I. miejsce: Katarzyna Gawenda (ZSP nr 1 w Brzesku)
Franciszek Podłęcki (ZSP nr 1 w Brzesku)
II. miejsce: Daria Nalepa (MOK w Brzesku)
III. miejsce: Klaudia Pikul (I LO w Dąbrowie Tarnowskiej).

Laureatom wręczono dyplomy i nagrody książkowe, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Starosty Tarnowskiego Romana Łucarza oraz Burmistrz Żabna Stanisław Kusior.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i już dziś zapraszamy do kolejnej edycji „Poszukiwań".

{gallery}2016/poszukiwania/final/zdjecia/1{/gallery}