baner miniMiejsko – Gminna Biblioteka Publiczna i Gminne Centrum Kultury w Żabnie zapraszają do udziału w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, która odbędzie się w sobotę 3 września o godz. 10.00 przy fontannie na żabnieńskim Rynku. W tym roku wspólnie czytać będziemy „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Żabno włącza się w akcję Narodowego Czytania już po raz trzeci.

 

Każdy kto tego dnia przyniesie ze sobą własny egzemplarz „Quo vadis" otrzyma pamiątkowy stempel.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie akcja uwalniania książek pod hasłem "Quo vadis książko?". Jeśli macie w domu zbędną książkę przynieście ją na Rynek 3 września. Zostawicie swoją książkę, a w zamian weźmiecie inną.

Wszystkich, którzy chcieliby aktywnie włączyć się w akcję Narodowego Czytania na żabnieńskim Rynku serdecznie zapraszamy do zgłaszania się u organizatorów czyli w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie i Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie.

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich zainicjowana w 2012 roku. Czytanie zostało nazwane narodowym, aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Tegoroczna lektura została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji. Dzieło Sienkiewicza konkurowało z „Chłopami” Władysława St. Reymonta, „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego, „Popiołami” Stefana Żeromskiego oraz powieścią Marii Dąbrowskiej „Noce i dnie”.

Patronat honorowy nad akcją objęła Para Prezydencka oraz Burmistrz Żabna Stanisław Kusior.

baner1

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej