otfinow mini10 maja Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie – Filia w Otfinowie z okazji obchodów „Tygodnia bibliotek” gościła dzieci z Ochronki Św. Józefa w Otfinowie.

 

 

 

Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Po obejrzeniu wystawki pt. „Nie zaginaj moich rogów” dzieci dyskutowały o tym, dlaczego należy szanować książki. 

Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki dostępne w bibliotece, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. ”Pociągiem” zwiedziły bibliotekę, a w końcu zasiadły do stolików i własnoręcznie wykonały zakładkę do książki. Każda z nich została zrealizowana według indywidualnego projektu.
Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały za oprowadzenie po świecie książki. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy i zakładką do książki, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci tutaj, aby móc się zapisać i skorzystać z bogatego księgozbioru.

 


  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej