ddk nieciecza miniW ostatni czwartek lutego w filii bibliotecznej w Niecieczy odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Klubowicze prowadzili dyskusję o książce Grzegorza Kasdepke „Ostrożnie” .

Książka o wiele mówiącym podtytule: „Wszystko, co powinno wiedzieć dziecko, żeby mogło bezpiecznie bawić się w domu”, opowiada historię małego chłopca Dominika, który zwraca uwagę swojemu psu Juniorowi na niebezpieczeństwa, z którymi można zetknąć się w domu.

Poparzenia gorącym garnkiem, przytrzaśnięcie palców drzwiami czy niebezpieczna zabawa gazem – to tylko niektóre z wielu zagrożeń jakie na dziecko mogą czaić się w domu. Każde opowiadanie zmusza dziecko do rozmowy na temat opisanego niebezpieczeństwa oraz refleksji z nim związanych. Historię przedstawione są jednak w zabawny sposób, a całość niezwykle dydaktycznej książki dopełniają barwne ilustracje Artura Gulewicza.

Klubowicze chętnie dzielili się prywatnymi doświadczeniami z wypadków, którym ulegli w domu. Opowiadali również zasłyszane historie. Dzieci zwróciły także uwagę na niebezpieczeństwa, które grożą im poza domem, a ponadto na problemy jakie niesie korzystanie z Internetu związane z anonimowością poznanych osób na portalach społecznościowych, wśród których może znaleźć się ktoś o złych intencjach.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się we wtorek 29 marca 2016 r. o godz. 16:00 w bibliotece w Niecieczy. Klubowicze będą dyskutować nad książką Moniki Krajewskiej „Mój młodszy brat”.