Tak licznej publiczności żabnieńska scena dawno nie widziała, a to za sprawą niecodziennego gościa – Roberta Makłowicza, który odwiedził mieszkańców gminy Żabno w ramach projektu „Z gwiazdami zaczytani" realizowanego w ramach I edycji Małopolskiego Budżetu Obywatelskiego.


Z właściwym sobie humorem opowiadał o swoim zamiłowaniu do historii, podróży i gotowania. Prowadząc programy telewizyjne „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza", a następnie „Makłowicz w podróży" miał okazję poznać wiele zakątków świata wraz z ich kuchnią, kulturą i historią. Przekonywał, że kuchnia i zwyczaje kulinarne mieszkańców globu są wynikami historii danych regionów, procesów historycznych, które zachodziły na ich terenie na przestrzeni wieków. Przy okazji uczestnicy mogli się przekonać o ogromniej wiedzy historycznej Roberta Makłowicza, której zgłębianie rozpoczął już podczas studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Zaproszony gość wyczerpująco odpowiadał na pytania uczestników spotkania, chętnie wpisywał również dedykacje do książek swojego autorstwa, które można było nabyć po spotkaniu. Wielu jego fanów może się również pochwalić wykonaną wspólnie fotografią.

Spotkaniu towarzyszyła także kulinarna niespodzianka – Koło Gospodyń „U Tatara" z Siedliszowic przygotowało na tę okazję regionalne przysmaki, m.in. „koziołki", chleb ze smalcem, pierogi, kapustę z grochem oraz tradycyjne wypieki, których spróbować miał okazję także Robert Makłowicz.

{youtube}0O65IMVa9qg{/youtube}

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej