Tradycyjnie w maju M-GBP w Żabnie – Filia w Niecieczy zaprosiła uczniów kl. I z Publicznego Katolickiego Zespołu Szkół i Przedszkola im. Armii Krajowej w Niecieczy na lekcję biblioteczną, literackie konkursy i zabawy oraz uroczyste pasowanie.

 

 

 


Również i w tym roku pierwszoklasiści, razem z wychowawczynią panią Justyną Skutnicką, skorzystali z zaproszenia i odwiedzili bibliotekę. Dzieci dowiedziały się do czego służy biblioteka i jak należy się w niej zachowywać, a także jak mogą zostać jej czytelnikami. Pierwszakom zostało także objaśnione działanie katalogu on-line. Dzieci chętnie oglądały książeczki i zapisały się do biblioteki. Miały okazję zobaczyć również kronikę, gdzie z radością odnajdywały się na zdjęciach przy okazji różnych zajęć w bibliotece.

Następnie na dzieci czekało wiele zadań i zagadek dotyczących znanych i lubianych bajek i baśni oraz bohaterów literackich. Dzieci odgadywały zagadki ukryte w balonikach, rozwiązywały krzyżówkę i układały puzzle. Wskazywały osoby odpowiedzialne za powstanie książki, która nie od razu trafia od autora do czytelnika. Łączyły tytuły bajek z przedstawionymi obrazkami. Pierwszoklasiści wykazali się dużą literacką wiedzą, a także humorem i inteligencją.

Dzieci poznały wiersz „Prośby Książki”, dzięki czemu dowiedziały się jak o książkę należy dbać. Po wspólnie wyrecytowanej przysiędze Czytelnika, nastąpiło uroczyste pasowanie. W tym roku pasowanych na Czytelnika zostało dziewięcioro dzieci. Pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książek. Po wizycie pierwszoklasistów pozostały piękne zdjęcia i pamiątkowe laurki.

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej