W dniu 11 grudnia 2016 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie – Filii w Otfinowie odbyło się spotkanie autorskie z Adamem Tomczykiem - pasjonatem historii naszego regionu.

 

 


Podczas spotkania autor przedstawił swoją twórczość, a przede wszystkim swoją najnowszą książkę pt. „Zaraza” przenosząc czytelników w letnie miesiące 1873 roku, kiedy nasz region nawiedziła epidemia cholery. Opowiadał jak powstała książka, oraz skąd czerpał informacje .

Autor chętnie rozmawiał z uczestnikami spotkania, a na pytanie dotyczące swojej kariery, ze skromnością i usmiechem na twarzy odpowiedział:

„Moje zainteresowanie to historia, literatura i etnografia regionu. Zdarza mi się od czasu do czasu coś napisać: wiersz, esej, czy opowiadanie. Okres pisania, powstawania książki, to dla mnie ogromna radość tworzenia. Są to bezcenne chwile kreacji, marzeń i dumy tego co się ze mnie rodzi. Wydaję własnym sumptem i wtedy dopadają mnie wątpliwości, obawy i mnóstwo pytań. Czasem czytelnik powie miłe słowa i wtedy znowu rosną mi skrzydła i wiem, że warto było. Mam nadzieję, że moje książki, to jakiś ślad czasów
i miejsca, w których przyszło mi żyć”

Po spotkaniu można było zakupić książki i otrzymać wpis autora.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej