palpa miniTaki tytuł nosi konkurs organizowany wspólnie przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wydawnictwo Widnokrąg. Nasza biblioteka została zgłoszona oraz zakwalifikowana jako jedna ze 100 pierwszych bibliotek w Polsce.

Zadaniem biblioteki było przeprowadzenie zajęć dla dzieci w wieku od 9-12 lat inspirowanych książką Artura Janickiego pt. „Skąd się wzięły małpy w Internecie?”.

Zajęcia zostały przeprowadzone 4 marca, a uczestnikami były dzieci z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Żabnie. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się co to jest Internet, zapoznały się też z podstawowymi pojęciami dotyczącymi tego tematu.

Na podstawie scenariusza zajęć i książki otrzymanych od organizatorów konkursu przeprowadziliśmy szereg zabaw i ćwiczeń edukacyjnych, w których dzieci chętnie brały udział. Najbardziej zainteresowała je budowa komputera oraz sposób w jaki łączy się z Internetem.

Zdobyta wiedza pozwoli im na bardziej świadome korzystanie z komputera i Internetu, a także ułatwi wyszukiwanie informacji i komunikowanie się z innymi osobami.