chotomska miniMiejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie zaprasza na spotkania autorskie z Ewą Chotomską - niezapomnianą Ciotką Klotką z telewizyjnego programu dla najmłodszych Tik-Tak, które odbędą się 22 kwietnia w filiach:
- Łęg Tarnowski godz. 9.00
- Otfinów godz. 11.00


Spotkania organizowane są w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki we współpracy z Instytutem Książki w Krakowie.

 

Ewa Chotomska - absolwentka UW, przez 25 lat związana z Redakcją Programów dla Dzieci TVP. Autorka licznych scenariuszy programów telewizyjnych skierowanych do najmłodszych: Tik-Tak, Fasola, Domowe Przedszkole, Młynek. Jest także autorką tekstów do wielu piosenek dla dzieci, które stały się powszechnie znane, m.in.: Szczotka, pasta, Mydło lubi zabawę, Myj zęby, Moja fantazja.

Współpracowała również z innymi programami m.in. Budzik i Jedyneczka.
W jej dorobku znalazło się wiele scenariuszy programów telewizyjnych, filmów edukacyjnych, kilku animowanych, około 50 teledysków dla dzieci i ponad 500 piosenek. W roku 1983 wraz z Andrzejem Markiem Grabowskim (pisarzem, autorem programów TV) i Krzysztofem Marcem (kompozytorem) założyła Zespół FASOLKI. Prywatnie jest córką popularnej poetki Wandy Chotomskiej.

 

ikpnprc

dkk logo dlugie

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej