chotomska mini22 kwietnia 2016 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie – Filii w Otfinowie odbyło się spotkanie autorskie z Ewą Chotomską, autorką takich książek jak: „Zając poziomka”, „Kuchenny alfabet”, „Pamiętnik Felka Parerasa” i „Hopsasa Felka Parerasa” oraz tekstów piosenek dla zespołu dziecięcego „Fasolki”, a także programów telewizyjnych dla dzieci takich jak „TIK-TAK”, „Budzik” i „Jedyneczka”.

 


Gdy zabrzmiała popularna piosenka z programu telewizyjnego „Tik-Tak” w drzwiach biblioteki pojawiła się doskonale znana dzieciom ciotka Klotka wzbudzając wśród nich entuzjazm i wywołując gorące brawa.
Pani Ewa w kolorowym kapeluszu i z uśmiechem na twarzy opowiadała o sobie i o swojej twórczości. Zwierzyła się również, iż od dziecka towarzyszą jej wiersze, bo jej znana mama Wanda Chotomska zawsze bawiła się z małą Ewą w rymy, z których powstawały wierszyki. Na spotkaniu autorka również bawiła się z dziećmi w tę zabawę. Po każdej prawidłowej odpowiedzi zwycięzca otrzymywał od autorki łakocie.

Opowieści i zabawy przeplatane były znanymi piosenkami dla dzieci. Uczestnicy spotkania chętnie uczestniczyli w śpiewie i tańcu razem z Panią Ewą. Na koniec spotkania autorka wyrecytowała nowy, nieopublikowany wiersz swojej mamy „Zakopane” oraz poradziła dzieciom, by do dwunastego roku życia słuchały książek czytanych przez rodziców po to, by jak najdłużej mieć głos rodziców w sercu.
Na zakończenie autorka wpisała się do księgi pamiątkowej. Umieszczała też dedykacje w książkach i pamiętnikach. To niecodzienne spotkanie na długo młodzi czytelnicy zachowają w swojej pamięci.
Spotkanie zostało zorganizowane w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki we współpracy z Instytutem Książki w Krakowie.

 


  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej