stanecka miniPisarka Zofia Stanecka była gościem Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie. Spotkanie w Oddziale dla dzieci i młodzieży poświęcone było niedawno wydanej książce pt. „Księga Ludensona”. Autorka czytała fragmenty powieści i rozmawiała z uczestnikami na temat przeczytanego tekstu. Zachęcała także do myślenia. Młodzi czytelnicy musieli uruchomić wyobraźnię oraz zdolności plastyczne.

 

Zadanie jakie mieli wykonać to wymyślić i narysować dalszą historię bohatera „Księgi Ludensona”. Powstały ciekawe prace, a niektóre z nich zostały pokazane wszystkim uczestnikom. Zofia Stanecka przekazała dzieciom wiele cennych informacji o procesie powstawania książki od momentu pojawienia się pomysłu w głowie pisarza aż po pojawienie się książki w księgarni bądź w bibliotece. Znalazł się też czas na pytania zadawane przez dzieci. Pisarka zaspokoiła ciekawość pytających, odpowiadając na wszystkie pytania.

Po spotkaniu można było zakupić książki i poprosić ich autorkę o autograf, a także pozować do wspólnego zdjęcia. Uczestnikami byli uczniowie kl. V Szkoły Podstawowej w Żabnie, uczniowie kl. III i IV Szkoły Podstawowej w Sieradzy oraz klubowicze żabnieńskiego DKK.
Spotkanie zorganizowano w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki i Instytutu Książki.

nprc    

ikp

dkk logo dlugie

 

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej