tajemnica mini„Tajemnica urodzin” to lutowa lektura omawiana na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece w Otfinowie. Akcja książki należącej do serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai, rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. W książce „Tajemnica urodzin” Lasse i Maja rozwikłać będą musieli kolejną kryminalną zagadkę.

 


Muhammed Karat hucznie świętuje swoje pięćdziesiąte urodziny. Jednym z ważnych punktów programu jest konkurs na najlepszy tort. O zwycięstwo rywalizuje troje cukierników. Niespodzianie gaśnie światło, a chwilę później okazuje się, że z szyi Barbary znika drogocenny diament.

„Tajemnica urodzin” to trzymająca w napięciu akcja sprawiająca, że nawet oporni mali klubowicze czytając fragmenty książki nie mogli oderwać się od lektury. Każdy był ciekaw czy Lasse i Maja odnajdą złodzieja. Klubowiczom bardzo podobała się książka. Czytając „Tajemnice urodzin” nikt nie narzekał na nudę.

Następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki zaplanowano na 19 marca o godz. 14.00. Tematem spotkania będzie powieść Barbary Gawryluk pt. „Moje Bullerbryn”.


  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej