wakacje nieciecza miniW lipcu w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie – Filii w Niecieczy odbyły się Wakacje w Bibliotece. W tym roku były to Wakacje z Janem Brzechwą zatytułowane „I cóż powiecie na to, że już się zbliża lato?”. Zajęcia wakacyjne poświęcone zostały Janowi Brzechwie – poecie, satyrykowi, a przede wszystkim autorowi znakomitych wierszy dla dzieci w jego 50. rocznicę śmierci.

W każdy wtorek i czwartek lipca dzieci biorące udział w spotkaniach miały okazję poznać wiersze i wierszyki Brzechwy – utwory pełne humoru i zaskakujących zakończeń. Powstało wiele ciekawych i barwnych prac małych czytelników, którzy bawili się w ilustratorów poszczególnych wierszy, tworzyli kolorowe plakaty i rysunki do utworów poety. Wszystkie prace będzie można oglądać w bibliotece na powakacyjnej wystawce.
W wakacje oprócz zajęć literacko-plastycznych dzieci chętnie spotykały się, aby pograć w ping-ponga i gry stolikowe, poukładać puzzle, pograć w szachy czy warcaby.
Oprócz prac najmłodszych czytelników z wakacyjnych spotkań w bibliotece pozostały również pamiątkowe fotografie.