VII Międzygminny Konkurs Recytatorski im. Romana Brandstaettera przeprowadzany jest w dwóch gminach: Żabno i Dąbrowa Tarnowska. Jego organizatorem są: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Gminne Centrum Kultury w Żabnie, Dąbrowski Dom Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej.

 

 

 

Honorowy patronat nad konkursem objęli Burmistrz Żabna oraz Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej.

Celem konkursu jest popularyzacja twórczości, pochodzącego z Tarnowa pisarza, poety, dramaturga i tłumacza, Romana Brandstaettera. Konkurs organizowany jest w 110. rocznicę jego urodzin.

Konkurs składa się z dwóch etapów: gminnego oraz międzygminnego. Występy uczestników w eliminacjach gminnych gminy Żabno oceniało jury w składzie: Jadwiga Kusior (dyr. MBP w Dąbrowie Tarnowskiej), Paweł Chojnowski (dyr. DDK w Dąbrowie Tarnowskiej) oraz Marta Warias (dyr. MGBP oraz GCK w Żabnie). Laureatom wręczono dyplomy i nagrody książkowe, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Finał VII Międzygminnego Konkursu Recytatorskiego im. Romana Brandstaettera odbędzie się 24 maja 2016 r. o godz. 9:00 w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. W programie – oprócz występów laureatów – przewidziano również spotkanie z aktorem Zbigniewem Walerysiem oraz monodram w jego wykonaniu „Ja jestem Żyd z „Wesela” na podstawie opowiadania Romana Brandstaettera.

 

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej