Wielkanoc to największe święto w tradycji chrześcijańskiej. To radosny czas kojarzący się z wiosną, optymizmem i nowym życiem. Jest wiele zwyczajów i obrzędów wiążących się z Wielkanocą.

Podążając za tradycją w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie – Filii w Otfinowie 15 marca zostały zorganizowane przedświąteczne warsztaty dla dzieci. Zajęcia poprowadziła Anna Kowynia – mieszkanka Otfinowa oraz bibliotekarka. Uczestnicy zajęć tym razem wykonali zajączka i kurczaka, używając spalonej żarówki.

Dzięki inwencji twórczej ozdoby zostały wykonane według własnego pomysłu. Dzieci miały doskonałą okazję do podzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami. Własnoręcznie wykonane ozdóbki przyniosły im wiele satysfakcji i zadowolenia. Idąc z uśmiechem do domu każdy zabrał swoje dzieło, aby przyozdobić świąteczny stół.