recital miniKultura i miłość to motywy przewodnie święta, które odbyło się w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie 13 maja. Przedsięwzięcie uświetnił wernisaż wystawy rękodzieła Barbary Lichorobiec „Gdy o północy zaczyna się dzień” oraz recital „Zakochaj się na wiosnę”. A okazją do świętowania były przypadające w maju: Dzień Bibliotekarza i Dzień Działacza Kultury oraz XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.


Okolicznościowe gratulacje i życzenia dla pracowników Gminnego Centrum Kultury i Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie, a także dla wszystkich animatorów, twórców i działaczy z terenu gminy Żabno, złożyli na ręce Dyrektor Marty Warias – Burmistrz Żabna Stanisław Kusior wraz z zastępcą Zbigniewem Lustofinem i Przewodniczącym Rady Miejskiej w Żabnie – Krzysztofem Wójcikiem oraz przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Żabnie wraz z dyrektor Renatą Kwaśniak.
Niemniej jednak głównym gościem wieczoru była Barbara Lichorobiec – autorka prac zgromadzonych na wystawie w Galerii „Rozmaitości”; prac, które zachwyciły zwiedzających wystawę precyzją, doskonałym wykonaniem i niezwykłą urodą.
Barbara Lichorobiec jest mieszkanką Łęgu Tarnowskiego. Z wykształcenia jest pedagogiem. Prowadzi Klub Artystyczny „Radość tworzenia”, jest prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Łęgu Tarnowskiego oraz właścicielką firmy Motylecek-Art Studio Kosmetyczno-Artystyczne. Pracuje jako szkoleniowiec i kosmetyczka, a po godzinach pracy oddaje się swojej pasji – rękodziełu. Zna ponad 20 różnorodnych technik rękodzielniczych. Realizuje je jak sama mówi „po nocach, kiedy już wszyscy śpią”. Tworzy wtedy ulubione anioły techniką powertex oraz ozdobne pudełka, zaproszenia, albumy i wiele innych.
Atrakcję wieczoru stanowił także recital „Zakochaj się na wiosnę”, który okazał się sentymentalną podróżą przez utwory o miłości i nie tylko. Publiczność wysłuchała nowych aranżacji utworów takich artystów jak: Andrzej Zaucha, John Lenon, Ludmiła Jakubczak, Michel Buble, Hanka Ordonówna i innych. W koncercie udział wzięli: Monika Kuta i Marcin Walkowicz – jako wokaliści oraz Piotr Niedojadło na pianinie i Grzegorz Pęcak na saksofonie.
Majowy wieczór był także okazją do złożenia podziękowań przez Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie – Martę Warias wszystkim organizacjom i instytucjom współpracującym z domem kultury i biblioteką oraz wszystkim sponsorom wspierającym działalność naszych instytucji. Szczególne podziękowania skierowane zostały także w stronę wszystkich użytkowników instytucji kultury gminy Żabno, którzy nie tylko od święta, ale i na co dzień korzystają z oferty zarówno Centrum Kultury jak i Biblioteki w Żabnie.


  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej