Podczas ferii zimowych dzieci z naszej gminy mogły uczestniczyć w różnorodnych zajęciach organizowanych przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie, filie w Łęgu Tarnowskim, Niedomicach, Niecieczy oraz Otfinowie.

 

 

 

Zajęcia zorganizowane dla najmłodszych czytelników przez Bibliotekę w Żabnie upłynęły pod hasłem „Zimowe podróże małe i duże”. Dzieci odbyły podróż do „Krainy Baśni” z dzieciństwa: wspominały i opowiadały o ulubionych baśniach, a następnie wykonywały prace plastyczne. Wędrowały też po Tatrach oglądając pokaz multimedialny i słuchając legendy „O śpiących rycerzach w Tatrach”. Były też zabawy w przebieranki oraz teatr cieni. Miło czas upłynął również na rozwiązywaniu łamigłówek i rebusów, grze „Bingo” oraz malowaniu kolorowanek i zabawie w kalambury.

W Bibliotece Publicznej w Niedomicach ferie odbywały się pod hasłem: „Na kole podbiegunowym z małą reporterką Nelą”.
Uczestniczące w zajęciach dzieci poznały podróże Neli, między innymi do najodleglejszego i skutego lodem zakątka ziemi jakim jest koło podbiegunowe. Zapoznały się także z mieszkańcami tej lodowej krainy, w której każdego dnia trzeba dzielnie walczyć o przetrwanie ze względu na trudne warunki klimatyczne. Dzieci wykonywały prace plastyczne nawiązujące do hasła i zimowej pory roku. Wiele frajdy dostarczyły im tez różnego rodzaju gry planszowe, prym wiodła gra ruchowa Twister, podczas której można było się nieźle zaplatać w supełek i równocześnie wykazać niemałą sprawnością fizyczną.

W tym roku „Ferie w Bibliotece” w Niecieczy zostały poświęcone Marii Kownackiej, jednej z najwybitniejszych postaci literatury dziecięcej XX wieku, w jej 35. rocznicę śmierci. Dzieci miały okazję poznać wiersze i opowiadania pisarki. Do przeczytanych utworów powstały ilustracje, ale najmłodsi chętnie malowali również prace o tematyce zimowej. Czas ferii to również okazja, aby pograć w ping ponga czy gry planszowe.

W łęgowskiej bibliotece dzieci w okresie ferii zimowych mogły bezpiecznie, wesoło i pożytecznie spędzić swój wolny czas w gronie przyjaciół i rówieśników. Na zajęciach: wycinano, klejono, malowano, ozdabiano układano puzzle, grano w gry, rozwiązywano zagadki i kalambury, głośno czytano by nikt się nie nudził, a dobrze bawił.

Przez dwa tygodnie pod hasłem „Hu hu ha nasza zima wcale nie jest zła” w Filii w Otfinowie odbyły się ferie zimowe.
Dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach plastycznych i literackich. Korzystały z dostępnych gier planszowych, układały puzzle, rysowały i malowały swoich ulubionych sportowców.
Dużym zainteresowaniem w bibliotece w okresie ferii zimowych cieszyły się również stanowiska komputerowe. Dzieci grały w gry komputerowe, słuchały ulubionej muzyki oraz śledziły na stronach internetowych postępy sportowców naszego kraju.

Ferie zimowe dobiegły już końca, ale Biblioteka nadal jest otwarta i czeka na tych, którzy chcą się z nią zaprzyjaźnić.

 

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej