Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Gminne Centrum Kultury w Żabnie oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół" w Nowym Sączu byli organizatorami 6 edycji konkursu plastycznego „PACYNKI-MARIONETKI-KUKŁY". Towarzyszył on XXXII Małopolskiemu Przeglądowi Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki.

 


Laureatom nagrody wręczali dyrektor MCK „Sokół" w Nowym Sączu Małgorzata Kalarus, Burmistrz Żabna Stanisław Kusior, radna Rady Miejskiej w Żabnie Maria Kaczmarczyk oraz dyrektor M-GBP w Żabnie Marta Warias.
Komisja artystyczna powołana przez Organizatora w składzie: Ilona Stanaszek z MCK „Sokół" w Nowym Sączu, Teresa Kapa z GCK w Żabnie oraz Anna Rąpała z M-GBP w Żabnie na posiedzeniu w dniu 16 marca 2017 r. oceniła 126 prac.

W kategorii wiekowej przedszkola i klasy „0" nagrody i wyróżnienia otrzymali: za lalkę teatralną „Pacynka": I miejsce Natalia Sarnecka z Niepublicznego Przedszkola w Pasiece Otfinowskiej oraz II miejsce Agnieszka Serwin z Publicznego Przedszkola w Żabnie.
Za lalkę „Marionetka" I miejsce otrzymała Aleksandra Wątroba z Publicznego Przedszkola w Żabnie, a II miejsce Marcelina Kowynia z Zespołu Szkoły Podstawowej, Gimnazjum Publicznego i Przedszkola w Otfinowie.

Natomiast w kategorii kukiełka I miejsce zdobyła Julia Małek i Zuzanna Romanowska z Niepublicznego Przedszkola w Pasiece Otfinowskiej, Aleksander Gut z Ochronki Św. Józefa w Otfinowie. II miejsce otrzymali: Martyna Małek z Publicznego Przedszkola w Łęgu Tarnowskim, Gabriel Romanowski z Niepublicznego Przedszkola w Pasiece Otfinowskiej oraz Ewa Rygielska z Publicznego Przedszkola w Żabnie. III miejsce przypadło Maksymilianowi Piwko z Ochronki Św. Józefa w Otfinowie, Alicja Węgiel z Publicznego Przedszkola Żabnie, Emilia Małek z Publicznego Przedszkola w Łęgu Tarnowskim, Patryk Pająk z Niepublicznego Przedszkola w Pasiece Otfinowskiej, Wiktor Palej z Publicznego Przedszkola w Żabnie i Kacper Boduch z Zespołu Szkoły Podstawowej, Gimnazjum Publicznego i Przedszkola w Otfinowie.
Wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Borzęcka i Alicja Mikrut z Zespołu Szkoły Podstawowej, Gimnazjum Publicznego i Przedszkola w Otfinowie, Szymon Merchut z Przedszkola Niepublicznego Żabno-Konary, Stefan Sztorc z Publicznego Przedszkola w Ilkowicach oraz Szymon Światłowski, Barbara Kabat, Wojciech Dziura i Radosław Tomoś z Publicznego Przedszkola w Żabnie.

W kategorii wiekowej szkoła podstawowa (kl. I-III) za lalkę „Pacynkę" wyróżnieni zostali: Aleksandra Szczebak i Alicja Gagatek ze Szkoły Podstawowej w Niedomicach, Katarzyna Wrzosek z Publicznego Katolickiego Zespołu Szkół i Przedszkola w Niecieczy oraz Hanna Ciećko i Zuzanna Dziura ze Szkoły Podstawowej w Żabnie.
Za marionetkę I miejsce otrzymał Tymoteusz Górczak za Szkoły Podstawowej w Żabnie, a wyróżnienie Zuzanna Patulska ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowskim. W kategorii kukiełka nagrody otrzymali: I miejsce Hubert Król ze Szkoły Podstawowej w Żabnie, II miejsce Konrad Gubernat ze Szkoły Podstawowej w Żabnie i Łukasz Kozioł ze Szkoły Podstawowej w Niedomicach. III miejscem zostały nagrodzone Natalia Madej i Amelia Madej z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Siedliszowicach oraz Karolina Zielińska ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowskim.

W kategorii wiekowej szkoła podstawowa (kl. IV-VI) za pacynkę I miejsce zdobyła Natalia Wiatr ze Szkoły Podstawowej w Żabnie. Za kukiełkę I miejsce otrzymał Tomasz Górczak ze Szkoły Podstawowej w Żabnie, a wyróżnienia otrzymali Amelia Liro, Barbara Dobrowolska i Monika Lechowicz ze Szkoły Podstawowej w Żabnie oraz Giulia Prisacaru-Cygan ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowskim.

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody za udział. Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy. Wystawę lalek można oglądać przez miesiąc w holu Biblioteki.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej