Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach projektu „Z gwiazdami zaczytani" realizowanego w ramach I edycji Małopolskiego Budżetu Obywatelskiego. Tym razem będzie to spotkanie autorskie z Anną Janko – poetką, pisarką, felietonistką, krytykiem literackim, autorką powieści „Dziewczyna z zapałkami" i „Pasja według św. Hanki"

 


Spotkanie w Żabnie poświęcone będzie jej głośnej książce „Mała zagłada". Publikacja ta to osobisty rozrachunek z piętnem wojny obecnym w życiu rodziny po tragicznych wydarzeniach związanych z pacyfikacją wsi Sochy na Zamojszczyźnie 1 czerwca 1943 r. Tego dnia wieś przestała istnieć - budynki zostały spalone, mieszkańcy rozstrzelani.

Pośród zgliszczy pozostał jeden dom, nieliczni dorośli i kilkoro dzieci. Wśród nich - dziewięcioletnia Terenia Ferenc, matka Anny Janko. Dziewczynka widziała, jak Niemcy mordują jej rodzinę. Nieludzki obraz towarzyszył jej przez całe życie, nigdy nie dał o sobie zapomnieć...

Na spotkanie „Rodzinna historia lęku. Wątek polski", które odbędzie się 4 kwietnia o godz. 11.00, zaprasza Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej