W filii bibliotecznej w Niecieczy powoli dobiegają końca wakacyjne zajęcia, które zostały przygotowane specjalnie dla najmłodszych użytkowników biblioteki. W każdy wtorek i czwartek lipca mali czytelnicy mogą wziąć udział w zajęciach literacko-plastycznych zatytułowanych „Małgorzaty Strzałkowskiej Rady nie od parady”.

 

 


Dzieci mają okazję poznać twórczość pisarki Małgorzaty Strzałkowskiej, a przede wszystkim serię książek „Rady nie od parady” – wesołych wierszyków z morałem. Wierszyki pełnią ogromną rolę dydaktyczną, a każda książeczka uczy dzieci czegoś ważnego. W pierwszej części „Rady nie od parady” autorka pokazuje czytelnikom codzienne problemy i poprzez rady i wskazówki podpowiada jak je rozwiązać. Wierszyki poruszają problemy m.in. wybaczania innym czy uczenia się na własnych błędach, a także podpowiadają jak zyskać podziw i szacunek wśród kolegów. W drugiej części cyklu „Raj na Ziemi” Małgorzata Strzałkowska zwraca uwagę na sprawy dotyczące środowiska.

 

Pokazuje jak o nie dbać, a również to, jak ważna jest dla nas Ziemia i to co od niej dostajemy: wodę czy jedzenie. Zwraca także uwagę na wszelkie żywe istoty. W trzeciej książeczce „O wartościach” dowiadujemy się jakie wartości są najważniejsze w życiu człowieka. Prawda, miłość, życie, wolność, pokój, dobro, piękno czy  przyjaźń – to tylko niektóre z pięknych wartości, które w żartobliwych wierszykach wymienia pisarka. Każdy wierszyk kończy morał, który warto wziąć sobie głęboko do serca.
Podczas zajęć do przeczytanych utworów Małgorzaty Strzałkowskiej powstało wiele ilustracji oraz plakatów.

 

Dzieci wzięły również udział w zajęciach „Wakacyjne krajobrazy”, w których przedstawiły miejsca swoich najpiękniejszych wakacji.
Czas wakacji w bibliotece to również okazja do dobrej zabawy ze znajomymi. Jak co roku najmłodsi chętnie grali w różnego rodzaju gry stolikowe, układali puzzle, grali w warcaby, szachy czy ping-ponga.

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej