W piątkowy wieczór 21 września znany w całej Polsce zespół Cisza jak ta wystąpił w Łęgu Tarnowskim. Grupa z Kołobrzegu zagrała koncert w Centrum Kulturalno – Oświatowo – Sportowym. Ciekawe aranżacje wierszy polskich poetów, również współczesnych, zachwyciły licznie zgromadzonych słuchaczy.

 

 

 

Cisza jak ta to jeden z najbardziej popularnych zespołów zaliczających się do nurtu poezji śpiewanej. W swojej twórczości grupa sięga po poezję mieszając ją z folkiem i rockiem.
Koncert poezji śpiewanej oparty jest o promocję wartości podstawowych: wiary, nadziei i miłości, a także przebaczenia - powiedział w Łęgu Tarnowskim lider zespołu Michał Łangowski. - Cały nasz występ jest wędrówką po świecie meandrów dobra i zła - dodał muzyk.


Piosenki zespołu oparte są na wierszach największych polskich poetów, których słowa doskonale czują się w otoczeniu zarówno poezji jak i prozy. Edward Stachura, Agnieszka Osiecka, Bolesław Leśmian, Halina Poświatowska, a także Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Jonasz Kofta i wielu innych mistrzów słowa, przeniosło słuchaczy w lepszy, piękniejszy świat.
Dodajmy, że koncert zespołu odbył się w ramach 2. edycji projektu „Z gwiazdami… nie tylko zaczytani” finansowanego z Budżetu Województwa Małopolskiego w ramach II Edycji Budżetu Obywatelskiego.

Patronat honorowy nad projektem objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego - Jacek Krupa, Burmistrz Radłowa - Zbigniew Mączka, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej - Krzysztof Kaczmarski oraz Burmistrz Żabna - Stanisław Kusior.

Projekt odbywa się na terenie 3 gmin subregionu tarnowskiego czyli: w Radłowie, Dąbrowie Tarnowskiej i w Żabnie. Realizowany jest przez instytucje kultury z tych gmin, czyli: Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminne Centrum Kultury w Żabnie, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie, oraz Dąbrowski Dom Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej. Decyzją P. Marszałka realizatorem projektu jest Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie.

Jednocześnie informujemy, że trwa głosowanie w 3. Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Wszystkich, którzy chcieliby poprzeć projekt pt. „Spotkania z kulturą bliską i daleką”, który podobnie jak poprzednie realizowany będzie na terenie gmin: Żabno, Radłów i Dąbrowa Tarnowska, zachęcamy do głosowania. Głosować można do 5 października br. na stronie internetowej www.bo.malopolska.pl lub bezpośrednio w Bibliotece w Żabnie wypełniając kartę do głosowania i wrzucając ją do urny.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej