Koncert „Tęczowe piosenki” Jana Wojdaka to upominek, jaki z okazji Dnia Dziecka przygotowano dla najmłodszych mieszkańców gminy Żabno. 1 czerwca w Gminnym Centrum Kultury rozbrzmiewał radosny śmiech dzieci, który towarzyszył wesołej zabawie.

 

 

 

W rytmie największych przebojów dzieci tańczyły, klaskały i skakały. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy z nagrodami, przygotowane przez Jana Wojdaka i Mrówkę Bogo Jogo. Na zakończenie koncertu słodyczami obdarował uczestników Burmistrz Żabna Stanisław Kusior.

 

Jan Wojdak to piosenkarz i kompozytor, legendarny lider zespołu Wawele. Został nagrodzony Złotym Krzyżem Zasługi oraz Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Jest także kawalerem Orderu Uśmiechu za działalność koncertową skierowaną do najmłodszych. Jest autorem ponad 200 piosenek dla dzieci.

 

Koncert „Tęczowe piosenki” Jana Wojdaka zorganizowany został w ramach projektu „Z gwiazdami… nie tylko zaczytani” finansowanego przez Województwo Małopolskie w ramach 2. Edycji budżetu obywatelskiego. Projekt wspólnie realizują: Gminne Centrum Kultury w Żabnie, Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej, Dąbrowski Dom Kultury oraz Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie. Realizatorem projektu jest Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie.

 

 

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej