Tegoroczne ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Niedomicach zorganizowane dla najmłodszych czytelników w czasie wolnym od nauki przebiegły pod hasłem: „My się zimy nie boimy”.

Dzieci uczestniczące w zajęciach literacko-plastycznych zapoznały się z twórczością znanych i lubianych klasyków literatury dziecięcej takich jak Julian Tuwim, Tadeusz Kubiak czy Maria Konopnicka i wysłuchały głośnego czytania wierszy nawiązujących do tematyki zimowej.

Dużym zaangażowaniem ze strony uczestników cieszyły się prace plastyczne, które wykonywane były ze szczególna starannością i dbałością o szczegóły. Nie zabrakło też wśród prac plastycznych motywu walentynkowego, ze względu na obchody w miesiącu lutym dnia św. Walentego, patrona miłości.

Różnorakie gry planszowe i wspólne zabawy integrowały najmłodszych czytelników, dostarczyły sporej dawki rozrywki i pozwoliły miło spędzić czas w towarzystwie książek.