W ramach projektu „Z gwiazdami… nie tylko zaczytani” gościła w Żabnie znana i lubiana aktorka Grażyna Zielińska. Artystka, choć na co dzień pracuje w teatrze, najbardziej znana jest szerokiej publiczności ze szklanego ekranu, a to za sprawą takich produkcji jak „Ranczo” czy „Na da dobre i na złe”.

 

 

 

 

Pani Grażyna opowiadała o życiu prywatnym, przebiegu kariery aktorskiej oraz podzieliła się licznymi anegdotami zza kulis teatru i szkoły aktorskiej. W niezwykle przyjemnej atmosferze, urzeczeni charyzmą i bezpośredniością aktorki mieszkańcy Żabna poznali ją bliżej i bez wątpienia ulegli jej urokowi.

Spotkanie z Grażyną Zielińską prowadził Dariusz Rekosz – pisarz i animator kultury. Na zakończenie spotkania aktorka chętnie pozowała do wspólnych zdjęć i rozdawała autografy.

Grażyna Zielińska gościła w Gminnym centrum Kultury i Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie z ramach projektu „Z gwiazdami… nie tylko zaczytani" finansowanego z Budżetu Województwa Małopolskiego w ramach II Edycji Budżetu Obywatelskiego.

Patronat honorowy nad projektem objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego - Jacek Krupa, Burmistrz Radłowa - Zbigniew Mączka, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej - Krzysztof Kaczmarski oraz Burmistrz Żabna - Stanisław Kusior.

Projekt odbywa się na terenie 3 gmin subregionu tarnowskiego czyli: w Radłowie, Dąbrowie Tarnowskiej i w Żabnie. Realizowany jest przez instytucje kultury z tych gmin, czyli: Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminne Centrum Kultury w Żabnie, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie,  oraz Dąbrowski Dom Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej. Decyzją P. Marszałka realizatorem projektu jest Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie.

Do tej pory w ramach 2. edycji budżetu obywatelskiego gościli w Żabnie m.in.: Andrzej Sikorowski i Jacek Królik, Lanberry i Patryk Kumór, Jana Wojdak i Tomek Kamiński. Odbyły się też spotkania autorskie z Justyną Bednarek oraz Edytą i Robertem Zarębskimi, spektakl Grupy Rafała Kmity „Aj waj, czyli teatr z cynamonem” oraz koncerty w plenerowe: Michała Szpaka w Radłowie, Zakopower w Dąbrowie Tarnowskiej i Golec uOrkiestry w Żabnie. W ramach projektu gminę Żabno odwiedzą wkrótce Marcin Daniec i Kuba Michalski.

Realizując ten projekt spełniamy oczekiwania tych, którzy go poprali i na niego zagłosowali. Przypomnę na projekt zagłosowało 5789 osób

 

Jednocześnie informujemy, że trwa głosowanie w 3. Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Wszystkich, którzy chcieliby poprzeć projekt pt. „Spotkania z kulturą bliską i daleką”, który podobnie jak poprzednie realizowany będzie na terenie gmin: Żabno, Radłów i Dąbrowa Tarnowska, zachęcamy do głosowania. Głosować można od 10 września do 5 października br. na stronie internetowej www.bo.malopolska.pl lub bezpośrednio w Bibliotece w Żabnie wypełniając kartę do głosowania i wrzucając ją do urny.

 

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej