Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Gminne Centrum Kultury w Żabnie oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu byli organizatorami 7 edycji konkursu plastycznego „PACYNKI – MARIONETKI – KUKŁY”. Towarzyszył on XXXIII Małopolskiemu Przeglądowi Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki.

 

 


Nagrody laureatom wręczyli dyrektor MCK „Sokół” w Nowym Sączu Małgorzata Kalarus oraz dyrektor M-GBP w Żabnie Marta Warias.

Komisja artystyczna powołana przez Organizatora w składzie: Ilona Stanaszek z MCK „Sokół” w Nowym Sączu, Teresa Kapa z GCK w Żabnie oraz Anna Rąpała z M-GBP w Żabnie na posiedzeniu w dniu 6 marca 2018 r. oceniła 51 prac. W kategorii wiekowej przedszkola i klasy „0” nagrody otrzymali: I miejsce Zuzanna Wódka, Tobiasz Górczak, Emilia Kowalska, Patryk Pająk, Wiktoria Kowalska z Niepublicznego Przedszkola w Pasiece Otfinowskiej oraz Kamila Dziura z Publicznego Przedszkola w Żabnie. II miejsce zdobyli: Jakub Wybraniec, Maja Kostrzewa, Norbert Sitko i Milena Wałaszek z Niepublicznego Przedszkola w Pasiece Otfinowskiej. Natomiast III miejsce w tej kategorii wiekowej otrzymali: Iga Kuczek, Gabriela Bratko i Adrianna Kosman z Niepublicznego Przedszkola w Pasiece Otfinowskiej oraz Barbara Kabat, Zuzanna Śledź i Laura Kowalczyk z Publicznego Przedszkola w Żabnie. Wyróżnienia zdobyli: Nela Nykiel, Amelia Kusior, Natalia Sarnecka, Julia Liro, Aleksandra Liro, Alicja Stryczek z Niepublicznego Przedszkola w Pasiece Otfinowskiej oraz Julia Śledź, Alicja Węgiel, Aleksandra Węgiel, Szymon Skowron i Lena Nagórzańska z Publicznego Przedszkola w Żabnie.

 

W kategorii wiekowej szkoła podstawowa (kl. I-III ) I miejsce otrzymali: Amelia Madej z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Siedliszowicach i Marcelina Kowynia ze Szkoły Podstawowej w Otfinowie. II miejsce przypadło Natalii Madej z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Siedliszowicach i Tymoteuszowi Górczakowi ze Szkoły Podstawowej w Żabnie. III miejsce zdobyli Natalia Kondal i Mateusz Kondal ze Szkoły Podstawowej w Bobrownikach Wielkich. Wyróżnienia otrzymali: Wojciech Dziura, Weronika Chmura, Alan Warzecha, Karol Jachimek, Wiktor Radziszewski ze Szkoły Podstawowej w Żabnie oraz Martyna Wiekierak, Artur Pytka i Kacper Boduch ze Szkoły Podstawowej w Otfinowie.

 

W kategorii wiekowej szkoła podstawowa (kl.IV-VI) I miejsce zdobyli: Paulina Czarna i Tomasz Górczak ze Szkoły Podstawowej w Żabnie, II miejsce Jakub Bałut ze Szkoły Podstawowej w Bobrownikach Wielkich, III miejsce Gabriela Tarchała ze Szkoły Podstawowej w Bobrownikach Wielkich i Łukasz Kozioł ze Szkoły Podstawowej w Niedomicach. Wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Dziura ze Szkoły Podstawowej w Żabnie, Milena Bąk, Julia Bachara, Bianca Delgado ze Szkoły Podstawowej w Bobrownikach Wielkich oraz Amelia Kuruc ze Szkoły Podstawowej w Ilkowicach.

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy. Wystawę lalek można oglądać przez marzec i kwiecień w Galerii Rozmaitości GCK w Żabnie.

 

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej