Serdecznie zapraszamy na koncert Kuby Michalskiego „Śpiewana historia Polski”, który odbędzie się 13 grudnia br. o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Niedomicach.

 

 

 

Data koncertu nie jest przypadkowa – w 37. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego Kuba Michalski zaśpiewa piosenki Jacka Kaczmarskiego – barda Solidarności („Samosierra”, „Krajobraz po uczcie”, „Rozbite oddziały”, „Ballada wrześniowa”, „Mury”). Usłyszymy także kompozycje Kuby Michalskiego do wierszy wielkich polskich poetów (m.in. Kochanowskiego, Gałczyńskiego, Norwida, Asnyka i Herberta).
Całość koncertu będzie poetycko-muzyczną opowieścią o historii Polski od potężnego królestwa Jagiellonów, przez czas rozbiorów, odzyskanie niepodległości w roku 1918, wojnę, aż do czasów prawie współczesnych. Frazy tej opowieści napisali najwybitniejsi polscy twórcy, a piosenki opatrzone będą też krótkim komentarzem historycznym.

 

Kuba Michalski to gitarzysta, kompozytor i wokalista. Jest założycielem zespołu "Cotton Cat", z którym nagrał pięć płyt. Dwukrotnie jego piosenki uzyskiwały wyróżnienie na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA. W duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Z solowymi recitalami poświęconymi balladom Cohena i Kaczmarskiego występował niemal w całej Polsce. W 2007 roku wydał płytę solową z piosenkami Jacka Kaczmarskiego. Wiosną 2011 r. ukazała się solowa płyta Kuby Michalskiego – „Podróż”, z muzyką artysty do wierszy m.in. Bolesława Leśmiana, Adama Asnyka, Adama Mickiewicza, Czesława Miłosza, Charlesa Baudelaire’a.
Koncert Kuby Michalskiego odbędzie się w ramach projektu „Z gwiazdami… nie tylko zaczytani” finansowanego z Budżetu Województwa Małopolskiego w ramach II Edycji Budżetu Obywatelskiego.

Patronat honorowy nad projektem objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego, Burmistrz Radłowa, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej oraz Burmistrz Żabna.

 

Projekt „Z gwiazdami… nie tylko zaczytani” odbywa się na terenie 3 gmin subregionu tarnowskiego czyli: w Radłowie, Dąbrowie Tarnowskiej i w Żabnie. Realizowany jest przez instytucje kultury z tych gmin, czyli: Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminne Centrum Kultury w Żabnie, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie, oraz Dąbrowski Dom Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej. Decyzją Marszałka Województwa Małopolskiego realizatorem projektu jest Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej