Lanberry i Patryk Kumór byli gośćmi wtorkowego spotkania z młodzieżą, które odbyło się w ramach projektu „Z gwiazdami… nie tylko zaczytani”. Licznie zgromadzonej w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie publiczności opowiadali o swojej pasji, którą jest muzyka.

 

 


Dowiedzieliśmy się, że Lanberry porzuciła naukę gry na skrzypcach, na rzecz wokalu, a Patrykowi uczęszczanie na zajęcia z gry na fortepianie nie przysparzało popularności wśród rówieśników. Młodzi artyści opowiedzieli też o początkach swojej kariery oraz ciężkiej i wytrwałej pracy, która się z tym wiąże. Spotkaniu towarzyszyła miła i bardzo sympatyczna atmosfera, którą stworzyli artyści, i w której młodzież doskonale się odnalazła. Po części oficjalnej Lanberry i Patryk długo rozmawiali z młodzieżą, rozdając autografy i pozując do wspólnych zdjęć.

Lanberry zadebiutowała w 2015 na rynku fonograficznym singlem „Podpalimy świat”, który dotarł do 19. miejsca na liście najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych i pokrył się złotem. Artystka brała też udział w trzeciej edycji programu TVP2 The Voice of Poland i w talent show TVN X Factor. W 2016 roku nakładem wytwórni muzycznej Universal Music Polska wydała debiutancki album studyjny, zatytułowany Lanberry, na który napisała wszystkie piosenki. Singiel „Piątek” zajął 7., a hit „Ostatni most” 2. miejsce na liście AirPlay – Top, najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. Na 1. miejsce tej listy dotarł z kolei singiel „Gotowi na wszystko”, nagrany wspólnie z zespołem Feel na potrzeby filmu „Gotowi na wszystko. Exterminator”


Patryk Kumór to nie tylko wokalista, ale i muzyk, kompozytor, producent muzyczny, autor tekstów.
W 2013 roku brał udział w talent show Must Be the Music. Tylko muzyka emitowanym w telewizji Polsat. W 2014 roku nakładem wytwórni muzycznej HQT Music Group ukazał się debiutancki album solowy piosenkarza zatytułowany „13” Wydawnictwo to dotarło do 29. miejsca polskiej listy przebojów - OLiS. Nagrania były promowane teledyskami do utworów: "Milion", "Zamach" i "Szczęście".
W 2015 roku ukazał się drugi album studyjny piosenkarza zatytułowany „2/2”. Wydawnictwo dotarło do 40. miejsca najpopularniejszych płyt w Polsce (OLiS). Wśród gości na płycie znaleźli się: pianista Marcin "Pawbeats" Pawłowski, piosenkarka Joanna Czarnecka oraz gitarzysta Grzegorz Skawiński.
W 2016 roku premierę miała trzecia płyta studyjna piosenkarza zatytułowana „11”.
Lanberry i Patrykowi w spotkaniu towarzyszył gitarzysta Jakub Laszuk.

 

Projekt „Z gwiazdami… nie tylko zaczytani” , w ramach którego odbyły się warsztaty z Lanberry i Patrykiem Kumórem, finansowany jest z Budżetu Województwa Małopolskiego w ramach 2. edycji Budżetu Obywatelskiego. Współorganizatorami projektu są: Gminne Centrum Kultury w Żabnie, Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Radłowie, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej i Dąbrowski Dom Kultury. Realizatorem projektu jest Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie.

Spotkanie z Lanberry i Patrykiem Kumórem odbyło się we współpracy z wytwórnią Universal Music Polska.

 

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej