W ramach projektu „Z gwiazdami… nie tylko zaczytani” zapraszamy na spotkanie i warsztaty edukacyjne ze znanymi polskimi wokalistami młodego pokolenia – Lanberry i Patrykiem Kumórem. Oboje są obecni na rynku muzycznym od niedawna, a już cieszą się dużą popularnością, zwłaszcza wśród młodzieży.

 

 

 

Na spotkaniu, które odbędzie się 10 kwietnia br. w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie z artystami będzie można porozmawiać, i zrobić sobie wspólne zdjęcie.

 

Lanberry zadebiutowała w 2015 na rynku fonograficznym singlem „Podpalimy świat”, który dotarł do 19. miejsca na liście najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych i pokrył się złotem. Artystka brała też udział w trzeciej edycji programu TVP2 The Voice of Poland i w talent show TVN X Factor.
W 2016 roku nakładem wytwórni muzycznej Universal Music Polska wydała debiutancki album studyjny, zatytułowany Lanberry, na który napisała wszystkie piosenki.
Singiel „Piątek” zajął 7. miejsce na liście AirPlay – Top, najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. W lutym 2017 roku z utworem „Only Human” zakwalifikowała się do finału polskich eliminacji do 62. Konkursu Piosenki Eurowizji.
Jej kolejny hit – „Ostatni Most” dotarł do #2 Airplay Top.
Pod koniec listopada wydała singiel „Gotowi na wszystko”, nagrany wspólnie z zespołem Feel na potrzeby filmu „Gotowi na wszystko. Exterminator”. Po 4 tygodniach w Top 5, utwór dotarł do 1 miejsca Airplay Top, co oznacza, że był najczęściej granym utworem w polskich rozgłośniach radiowych.

 

Patryk Kumór to nie tylko wokalista, ale i muzyk, kompozytor, producent muzyczny, autor tekstów.
W 2013 roku brał udział w talent show Must Be the Music. Tylko muzyka emitowanym w telewizji Polsat. W 2014 roku nakładem wytwórni muzycznej HQT Music Group ukazał się debiutancki album solowy piosenkarza zatytułowany „13” Wydawnictwo to dotarło do 29. miejsca polskiej listy przebojów - OLiS. Nagrania były promowane teledyskami do utworów: "Milion", "Zamach" i "Szczęście".
W 2015 roku ukazał się drugi album studyjny piosenkarza zatytułowany „2/2”. Wydawnictwo dotarło do 40. miejsca najpopularniejszych płyt w Polsce (OLiS). Wśród gości na płycie znaleźli się: pianista Marcin "Pawbeats" Pawłowski, piosenkarka Joanna Czarnecka oraz gitarzysta Grzegorz Skawiński.
W 2016 roku premierę miała trzecia płyta studyjna piosenkarza zatytułowana „11”.

Spotkanie z Lanbery i Patrykiem Kumórem odbędzie się 10 kwietnia br. o godz. 11:00 w Sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Żabnie. Wstęp jest wolny.

 

Projekt „Z gwiazdami… nie tylko zaczytani” finansowany jest z Budżetu Województwa Małopolskiego w ramach 2. edycji Budżetu Obywatelskiego. Realizatorami projektu są: Gminne Centrum Kultury w Żabnie, Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Radłowie, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej i Dąbrowski Dom Kultury.
Realizatorem projektu jest Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie.

 

 

{youtube}KHMvPhIfaqM{/youtube} {youtube}alIgpb-CqnY{/youtube}

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej