„Lato w krainie kota”-to hasło tegorocznych wakacji zorganizowanych dla najmłodszych czytelników przez Bibliotekę Publiczną w Niedomicach.

 

 

 

 

 

Podczas odbywających zajęć literacko-plastycznych związanych z hasłem dzieci wykonywały dowolną techniką  prace plastyczne przedstawiające różnorakie portrety kotów. Nie obyło się także bez wspólnego czytania fragmentów bajek, w których głównymi bohaterami są koty, kotki i kocięta, za które dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy sukcesu zatytułowane: „Czytam sobie i jest fajnie”.

 

Rozwiązywały też przygotowane przez bibliotekarza zagadki. Imiona najpopularniejszych bajkowych kotów ukryte zostały w nadmuchanych balonach, aby nie ułatwiać czytelnikom zadania, imion naszych milusińskich trzeba było się domyśleć na podstawie fragmentu opisanej postaci. Zadanie nie należało do najłatwiejszych, ale najmłodsi uczestnicy zajęć stanęli na wysokości zadania i trafnie rozszyfrowali  imiona wszystkich  kotów. Koci świat okazał się  na tyle atrakcyjny, że powstało wiele pytań np. dlaczego oczy kota świecą w nocy?  Dlaczego koty boją się wody? I dlaczego koci język jest chropowaty jak tarka? A na te i inne pytania czytelnicy znaleźli odpowiedź w książce Doroty Sumińskiej, w której to autorka w ciekawy sposób tłumaczy zachowania zwierząt  i równocześnie w subtelny sposób wyjawia ich sekrety.

 

Dla dzieci czas spędzony w towarzystwie książek okazał się trafnym wyborem i dostarczył wiele radości.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej