Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie bierze udział w Wieloletnim „Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych, w ramach tego projektu nasza biblioteka otrzymała dofinansowanie na zakup nowych książek.

 

 

 

 
W roku 2017 przyznana kwota wynosiła 13 440 zł. Dofinansowanie to pomogło powiększyć i uzupełnić księgozbiór w bibliotece głównej, a także w filiach.
Zakupiono 662 egzemplarze, w tym: lektury szkolne, publikacje z różnych dziedzin nauki, powieści obyczajowe, sensacyjne oraz thrillery, a więc wszystko to, co daje radość naszym czytelnikom. Jak co roku zakupu dokonano na podstawie dezyderatów czytelniczych, które pokazują zapotrzebowanie na konkretne publikacje, ale również z uwzględnieniem zapowiedzi wydawniczych oraz list bestsellerów.
Udział w „Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa” od 13 lat pozwala na uatrakcyjnienie oferty czytelniczej, pomaga w odnawianiu oraz powiększaniu księgozbioru, wspiera biblioteki, jak również samorządy, którym niejednokrotnie jest ciężko przekazywać większe środki finansowe na ten cel.
Warto dodać, iż ze środków własnych biblioteka w Żabnie zakupiła 1696 książek oraz 60 jednostek audiobooków i materiałów audiowizualnych. Księgozbiór został również wzbogacony o dary od czytelników w ilości 328 woluminów. Publikacje przekazali bibliotece zarówno osoby prywatne, instytucje i wydawnictwa jak i sami autorzy. Są to:

 

Stanisław Kusior Burmistrz Żabna
Roman Łucarz Starosta Tarnowski
Marek Michalak Rzecznik Praw Dziecka
Sebastian Pis – Parafialna Orkiestra Dęta z Łęgu Tarnowskiego
Bogusława Warzecha
Robert Pytka
Marek Talanda
Natalia Mędala-Pietraszewska
Józef Szwiec
Stanisław Fura
Maria Kulig
Magdalena Dziura
Małgorzata Wojtaczka
Beata Chłoń

 

Swoje publikacje ofiarowali naszej bibliotece:
Michał Szafrański
Katarzyna Wojtaczka

 

Wśród ofiarodawców znalazły się także instytucje oraz wydawnictwa:
Gminna Biblioteka Publiczna w Borzęcinie
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku
Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
Wydawnictwo Agora oraz Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

Darczyńcom wyrażamy ogromną wdzięczność i składamy serdeczne podziękowania za wielką życzliwość okazywaną naszej bibliotece.

 

 

 

 

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej