W czasie trwania Tygodnia Bibliotek w filii bibliotecznej w Niecieczy odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki, w której wzięły udział dzieci z klasy I oraz II. 15 maja pasowano dziewięcioro dzieci, którzy wraz z wychowawcami - Justyną Skutnicką i Marią Bartecką - odwiedzili bibliotekę.

 

 


Pasowanie na czytelnika poprzedziła lekcja biblioteczna, podczas której dzieci dowiedziały się czym jest biblioteka, w jaki sposób mogą zostać jej czytelnikami, jak należy dbać o książki, a także jak należy się w niej zachowywać. Uczniowie oglądali karty czytelnicze i te przeznaczone do książek. Chętnie przeglądali kronikę. Dowiedzieli się czym jest katalog online i jak należy się nim posługiwać.


Aby zostać oficjalnie czytelnikami biblioteki przed dziećmi postawiono wiele zadań i zagadek literackich. Przyszli czytelnicy musieli pochwalić się znajomością tytułów bajek i postaci znanych z książek dla dzieci. Zagadki ukryte były m. in. w kolorowych balonikach. Dzieci układały także bajkowe puzzle i z rozsypanki prawidłowe tytuły bajek i wierszy. Musiały również dopasować tytuły bajek do odpowiednich obrazków, rozwiązywały biblioteczną krzyżówkę oraz dowiedziały się jaką drogę musi pokonać książka zanim trafi od autora do czytelnika. Przyszli czytelnicy doskonale poradzili sobie z zadaniami. Nic już nie stało na przeszkodzie, aby mogli zostać pasowani na czytelników biblioteki w Niecieczy. Przed pasowaniem dzieci złożyły uroczystą przysięgę czytelnika. Na pamiątkę pasowania każde dziecko otrzymało dyplom i kolorową zakładkę. Bibliotece natomiast pozostały piękne laurki od dzieci i wychowawców oraz zdjęcia.

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej