Z radością gościliśmy w Oddziale dla dzieci i młodzieży w Żabnie autorkę wielu książek dla dzieci (i nie tylko) Justynę Bednarek. W spotkaniu uczestniczyli nasi czytelnicy z czwartych klas Szkoły Podstawowej w Żabnie wraz z nauczycielami.

 

 


Autorka bardzo ciekawie opowiadała o swoich książkach, pokazywała je, czytała fragmenty i zachęcała do sięgania po lekturę. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem, aktywnie włączały się do rozmowy i chętnie odpowiadały na pytania.
Głównym tematem spotkania była książka „O srebrnej łyżce” należąca do serii wydawniczej „Poczytaj ze mną”, której celem jest umożliwienie młodym czytelnikom odkrywania magicznego świata literatury z jej wieloma barwami, a także krzewienie uniwersalnych wartości. „Łyżka, o której mowa w książce, istnieje” – zapewnia na końcu książki autorka, a nam opowiedziała jej prawdziwą historię.


Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Z gwiazdami nie tylko… zaczytani”, finansowanemu przez Województwo Małopolskie w ramach 2 edycji Budżetu Obywatelskiego. Projekt realizowany jest w trzech gminach: Żabnie, Radłowie i Dąbrowie Tarnowskiej przez: Gminne Centrum Kultury w Żabnie, Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie, Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Radłowie, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie oraz Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej i Dąbrowski Dom Kultury. Realizatorem projektu jest Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie

 

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej