Kto ty jesteś?-Na to pytanie znalazły odpowiedź przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Niedomiach w książce Joanny Olech pod takim tytułem, biorąc czynny udział wraz ze swoimi wychowawcami w lekcji bibliotecznej przygotowanej przez Bibliotekę Publiczną w Niedomicach.

 

 

 

 

Omawiany temat nie był przypadkowy nawiązywał bowiem do obchodów 100-lat Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Najmłodsi czytelnicy dowiedzieli się kto to jest patriota i co trzeba zrobić aby można było nim zostać. Wspólnie z bibliotekarzem omawiali symbole narodowe i legendy oraz fakty związane z ich powstaniem. Ponieważ we wrześniu obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ustanowiony przez Polską Izbę Książki w 2001 roku z tej okazji zaproszono do biblioteki panią Magdalenę Dembińską na co dzień wykonującą zawód logopedy i poproszono gościa o przeczytanie dzieciom opowiadania autorstwa Zofii Staneckiej zatytułowanego „Basia i wolność”.


Udział w co rocznej akcji głośnego czytania stało się w filii bibliotecznej w Niedomicach tradycją. Najważniejszymi beneficjentami są wtedy dzieci. Czytanie im na głos nie tylko wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię ale równocześnie stymuluje ich rozwój.
Na zakończenie spotkania przedszkolaki obdarowano słodkościami za aktywny udział w lekcji bibliotecznej, w której uczestniczyło około 100 przedszkolaków.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej