Już po raz jedenasty Międzypowiatowy Turniej Sztuki Recytatorskiej „POSZUKIWANIA” został zorganizowany w trzech powiatach: brzeskim, dąbrowskim i tarnowskim.

 

 

 


Konkurs którego organizatorami są: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku, Dąbrowski Dom Kultury oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu, ma na celu wyłonienie najlepszych recytatorów oraz wykonawców poezji śpiewanej z tych powiatów.
Eliminacje powiatu tarnowskiego do turnieju finałowego przeprowadziła Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie. Wzięło w nich udział 41 uczestników – uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu tarnowskiego.


Jury w składzie: Paweł Chojnowski (dyr. DDK w Dąbrowie Tarnowskiej, przewodniczący), Magdalena Dziura (GCK w Żabnie) oraz Beata Chłoń (ZSP w Żabnie), oceniające uczniów szkół podstawowych (kl. IV-VI) w kategorii artystycznej: recytacja przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
- w kategorii artystycznej: recytacja - szkoła podstawowa (kl. IV-VI):
I. miejsce: Jakub Madejski – Szkoła Podstawowa w Tuchowie
II. miejsce: Kinga Barnaś – Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Dominika Kuc – Szkoła Podstawowa w Łętowicach
III. miejsce: Piotr Sobczak – Szkoła Podstawowa w Żabnie
Aleksander Szeląg – Szkoła Podstawowa w Tuchowie

oraz wyróżnienia: Wiktoria Karwala (Szkoła Podstawowa w Żabnie), Kacper Witek (Szkoła Podstawowa w Niedomicach), Wiktoria Ptaśnik (Szkoła Podstawowa w Niedomicach), Emilia Michalska (Szkoła Podstawowa w Bobrownikach Wielkich),
Aleksandra Kołodziejczyk (Szkoła Podstawowa w Żabnie)

Druga komisja konkursowa w składzie: Ilona Stanaszek (MCK „Sokół”, przewodnicząca), Kamila Ryba (M-GBP w Żabnie) oraz Marta Warias (dyr. M-GBP w Żabnie) przesłuchująca recytatorów ze szkół podstawowych (kl. VII, VIII), klas gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych przyznała:


- w kategorii artystycznej: recytacja - szkoła podstawowa (kl. VII, VIII), klasy gimnazjalnych:
I. miejsce: Maksymilian Janik – Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Monika Wielbłąd – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przybysławicach
Weronika Kosman – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przybysławicach
II. miejsce: Gabriela Kiwior - Szkoła Podstawowa w Żabnie
III. miejsce: Aleksandra Mikina - Szkoła Podstawowa w Wietrzychowicach
Izabela Zając - Szkoła Podstawowa w Tuchowie
oraz wyróżnienia dla Emilii Jagiełło (Szkoła Podstawowa w Łętowicach), Bartłomieja Janasa (Szkoła Podstawowa w Tuchowie).


- w kategorii artystycznej: recytacja - szkoła ponadgimnazjalna:
Nagroda – Karolina Padło – I LO w Tarnowie

Trzecia komisja konkursowa w składzie: Ilona Stanaszek (MCK „Sokół”, przewodnicząca), Kamila Ryba (M-GBP w Żabnie), Marta Warias (dyr. M-GBP w Żabnie) oraz Kamil Patulski (instruktor muzyki GCK w Żabnie), po przesłuchaniu uczestników Turnieju w kategorii artystycznej: poezja śpiewana przyznała następujące wyróżnienia:
dwa równorzędne WYRÓŻNIENIA Julia Czekańska – V LO w Tarnowie
Emilia Zima – Szkoła Podstawowa w Lubczy

Laureatom wręczono dyplomy oraz nagrody książkowe, wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział, pamiątkowe kalendarze oraz poczęstunek.
Nagrody ufundował: Burmistrz Żabna, Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie oraz Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

Do finału XI Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej POSZUKIWANIA 2018, który odbędzie się 25 października 2018 r. o godz. 10:00 w Dąbrowskim Domu Kultury zakwalifikowali się laureaci I, II i III miejsc w kategorii recytacja (szkoły podstawowe i gimnazjalne), zdobywczyni nagrody (szkoły ponadgimnazjalne) oraz wyróżnieni w kategorii poezja śpiewana.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej