Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminne Centrum Kultury w Żabnie zapraszają na wieczór kabaretowy z Marcinem Dańcem – jednym z najpopularniejszych satyryków w historii polskiego kabaretu. Wydarzenie, organizowane w ramach projektu „Z gwiazdami… nie tylko zaczytani”, odbędzie się 13 października o godz. 19:00 w sali widowiskowej GCK w Żabnie. Wstęp jest wolny.

 

 

 

Marcin Daniec od lat święci triumfy na scenach kabaretowych w Polsce i za granicą. Jego fenomen wiąże się ze znakomitym kontaktem z publicznością, której reakcje stają się częścią programu.
Artysta jest także znaną postacią telewizyjną, autorem i głównym wykonawcą programów: „Meeting Kabaretowy”, „Marzenia Marcina Dańca”, „Hit Dekady” czy „Euro Show”.


Wyrazem sympatii publiczności dla artysty są liczne nagrody: „Karolinka” w 1993 r. za debiut na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, nagroda tygodnika „Wprost” uznająca Marcina Dańca za jednego z dwudziestu „Kreatorów Rzeczywistości”, 4 Telekamery (w tym złota) oraz 5 „Błękitnych Meloników Charliego” przyznanych przez publiczność podczas Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku. Marcin Daniec w 2003 r. został uznany „Satyrykiem Wszechczasów”


Wieczór kabaretowy z Marcinem Dańcem w Żabnie odbędzie się w ramach 2. edycji projektu „Z gwiazdami… nie tylko zaczytani” finansowanego z Budżetu Województwa Małopolskiego w ramach II Edycji Budżetu Obywatelskiego. Patronat honorowy nad projektem objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego - Jacek Krupa, Burmistrz Radłowa - Zbigniew Mączka, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej - Krzysztof Kaczmarski oraz Burmistrz Żabna - Stanisław Kusior.


Projekt odbywa się na terenie 3 gmin subregionu tarnowskiego czyli: w Radłowie, Dąbrowie Tarnowskiej i w Żabnie. Realizowany jest przez instytucje kultury z tych gmin, czyli: Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminne Centrum Kultury w Żabnie, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie, oraz Dąbrowski Dom Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej. Decyzją P. Marszałka realizatorem projektu jest Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej